Biskup Jan Baxant navštívil na Štědrý den litoměřickou nemocnici

Jana Michálková 26.prosince 2011

Biskup Jan Baxant navštívil na Štědrý den litoměřickou nemocniciLitoměřický biskup Jan Baxant navštívil na Štědrý den dopoledne Městskou nemocnici v Litoměřicích, aby se pozdravil s pacienty a jejími zaměstnanci a popřál jim požehnané Vánoce a šťastný nový rok 2012. V doprovodu MUDr. Milana Zbořila obešel téměř všechna oddělení, na kterých zůstali pacienti, kteří nemohli být vzhledem ke svému zdravotnímu stavu propuštěni o Vánocích domů.

S pozdravy a slovy povzbuzení navštívil Mons. Jan Baxant dětské oddělení, internu, jednotku intenzivní péče, chirurgii, traumatologii, neurologii i anesteziologicko-resuscitační oddělení. Na gynekologicko-porodnickém oddělení požehnal maminkám a jejich dětem a poblahopřál jedné z maminek, která tu jen několik hodin předtím porodila svého druhého synka. Lékařům a sestřičkám pak popřál klidnou službu. „Vánoce z křesťanského pohledu, to je prožívání blízkosti lidí. Chtěl bych, aby všichni ti, kteří tu jsou, věděli, že nejsou opuštěni, nejsou sami, že mají lidi, kteří se dostávají do jejich blízkosti, kteří na ně myslí. Zaměstnancům přeji především klidnou službu a nemocným přeji Boží požehnání, řekl litoměřický biskup, který navíc měl pro pacienty i zdravotníky přichystaný koš sladkostí.

MUDr. Milan Zbořil, kardiolog a dlouholetý lékař zdejší nemocnice, který Mons. Jana Baxanta doprovázel, zmínil například to, že Městská nemocnice v Litoměřicích je s téměř jedním tisícem zaměstnanců druhým největším zaměstnavatelem v okrese, že v ní bylo v posledních letech každoročně hospitalizováno více než jedenadvacet tisíc pacientů nebo to, že zde lékaři v roce 2011 provedli více než osm set porodů. Uvedl rovněž, že nemocnice pořídila v loňském roce nový CT přístroj za více než 20 mil. Kč, zmodernizovala gynekologicko-porodnické oddělení nebo že zde byla zahájena rekonstrukce kuchyně, která denně připravuje stovky porcí jídel.

Mons. Jan Baxant, mj. předseda Rady zdravotnictví při České biskupské konferenci, navštívil litoměřickou nemocnici na Štědrý den během své tříleté biskupské služby již podruhé. Jeho návštěva byla i letos přijata lékaři, sestřičkami a pacienty velmi příznivě. Navazuje tím na tradici Štěpána kardinála Trochty, 17. biskupa litoměřického, který na Štědrý den nemocné a lékaře v nemocnici v Litoměřicích také navštěvoval.