Zveme vás na věž u katedrály sv. Štěpána

Jana Michálková 9.května 2013

Zveme vás na věž u katedrály sv. ŠtěpánaOd května byla pro veřejnost opět zpřístupněna věž u katedrály sv. Štěpána na Dómském náměstí v Litoměřicích. Tento měsíc ji můžete navštívit pouze o sobotách a nedělích, a to od 10 do 17 hodin.

 

Od června do září bude věž pro návštěvníky přístupná každý den - od 10 do 17 hodin, v říjnu pak pouze o víkendech - ve stejném čase.

Vstupné zůstává stejné jako v minulém roce: dospělí zaplatí za vstupenku 50 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma, děti od 6 do15 let, studenti, důchodci a ZTP zaplatí za vstupenku 25 Kč. Rodinné vstupné zůstává ve výši 100 Kč.

Pokladna je umístěna v přízemí věže. Od června si tu budou moci návštěvníci zakoupit kromě pohlednic a suvenýrů také drobné občerstvení.

Věž u katedrály sv. Štěpána je se svými 65 metry nejvyšším vyhlídkovým bodem ve městě. Biskupství litoměřické ji pro veřejnost zpřístupnilo před čtyřmi lety v rámci rozvoje cestovního ruchu ve městě a v regionu. Expozice nabízí medailony litoměřických biskupů s fotografiemi, informace o historii Dómského pahorku a zdejších budovách nebo informace o zvonech ve věži.

Provoz  od loňského roku zajišťuje Biskupství litoměřické prostřednictvím společnosti s r.o. In Principio.

 

Ve zkratce:
Věž je přístupná:
květen a říjen: pouze v sobotu a neděli - od 10.00 do 17.00 hodin
červen, červenec, srpen a září: každý den - od 10.00 do 17.00 hodin

Vstupné:
dospělí: 50 Kč
děti 6-15 let, studenti, důchodci, ZTP: 25 Kč (děti do 6 let: zdarma)
rodinné vstupné: 100 Kč