111. výročí posvěcení kostela Panny Marie v Dubí u Teplic

Milena Davídková 23.září 2017

Slavnostní koncert 111. výročí posvěcení kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí u Teplic byl příležitostí k zajímavému mezinárodnímu setkání. Kromě Mons. Martina Davídka a P. Patrika Maturkaniče, se účastnila rodina Clary-Aldrigen vedená hlavou rodu - panem knížetem Hieronymem Clarym, italský velvyslanec Aldo Amati, vyslanec Peru, zástupci italských Benátek, partnerských měst, starosta města Dubí Ing. Petr Pípal a další významní hosté. 
Ještě před slavností všichni zahraniční hosté se starostou města Dubí uctili společně památku zemřelých italských vojáků na hřbitově při kostele Nanebevzetí Panny Marie na nedalekém Cínovci. Generální vikář Mons. Martin Davídek na hřbitově vzpomněl ve svých slovech při bohoslužbě za zemřelé vojáky, na jejich myšlenky i naděje, které zřejmě mohli mít, když vstupovali do bojů první světové války, jenž je v konečném důsledku stála život. Pokloněním a květinami poté uctili památku také hosté a zástupci ze všech zúčastněných zemí.


V kostele Panny Marie v Dubí byl po slavnostní předmluvě, uvítání hostů, jejich pozdravech ze zahraničí a krátkém proslovu generálního vikáře zahájen koncert Václava Hudečka a orchestru Barocco Sempre Giovane. Bachovými skladbami zazněly také po opravě, poprvé od 70. let 20. století, místní varhany.

22. září 2017, hřbitov při kostele Nanebevzetí Panny Marie, Cínovec
22. září 2017, kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, Dubí u Teplic

Foto: Milena Davídková