V Plzni bude 4. celostátní misijní kongres dětí

Marie koscelníková 29.září 2010

V Plzni bude 4. celostátní misijní kongres dětíBiskupství plzeňské a Papežské misijní dílo dětí vás srdečně zvou na hravé a zajímavé putování po 5 kontinentech 2. října 2010. Těšíme se na vás a na vaše děti – do programu je možné se zapojit kdykoliv.

 

Misijní kongres dětí je setkání dětí, mladých lidí i celých rodin z naší republiky, které se snaží svými skromnými silami pomoci chudým dětem v Africe, Jižní Americe a Asii. Tato setkání se opakují vždy po 3 letech na různých místech ČR. Cílem misijního hnutí není jen konkrétní pomoc potřebným, ale též vychova našich děti k solidaritě s dětmi v nouzi - učit se nejen brát, ale také dávat.

Program kongresu - katedrála sv. Bartoloměje:

  • 9.00-10.00 - prezentace účastníků, předprogram - promítání obrázků z misií, vystoupení estonské hudební skupiny,
  • 10.00 - slavnostní mše svatá - celebruje Otec biskup František Radkovský a papežský nuncius Diego Causero, hudební doprovod kapela Martina Pachnera, obětní průvod dětí z Misijního klubka,
  • 12.00-16.45 - putování po 5 plzeňských kostelech jako po 5 kontinentech; poznávání života dětí v různých krajinách světa formou her, kvizů a soutěží,
  • 17.00-17.15 - rozeslání misionářů.

Doprovodný program - před katedrálou sv. Bartoloměje:
Misijní jarmark: nabídka krásných dárků, šperků a jiných drobností.
Misijní koláč: občerstvení z kuchyně šikovných maminek a babiček.

Doprovodný program pro starší a dospělé - 12.00 - 16.45 hodin
Katedrála sv. Bartoloměje - Asie
: Jana Švecová - povídání o Indii,  o dobrovolnictví, ochutnávka čaje. 
Biskupství plzeňské - Evropa: tvořivá dílna Mateřského centra Plzeňské panenky.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici - Afrika: vystoupení hudební skupiny Quo vadis, prezentace výrobků Fair trade.
Kostel sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí - Amerika: divadelní představení studentek DAMU „Učiňme člověka - zvesela na biblické motivy.
Kostel církve metodistické Maranatha na Husově ulici - Austrálie a Oceánie: interaktivní zapojení diváků do kultury tamních národů - domažlická farnost.

 

Plakát:_VI.celostátní Misijní kongres dětí.pdf