Arcibiskup Duka navštívil povodněmi zasažené Liberecko

Martin Flosman 13.srpna 2010

Arcibiskup Duka navštívil povodněmi zasažené LibereckoV pátek 13. srpna přijel pražský arcibiskup Mons. Dominik Duka do Litoměřické diecéze, aby osobně navštívil místa zasažená ničivou povodní a seznámil se s jejími následky i jejich postupným odstraňováním.

 

Po svém příjezdu do Litoměřic se arcibiskup Dominik Duka krátce pozdravil se zaměstnanci Litoměřického biskupství a prohlédl si nově zrekonstruovanou budovu biskupské kurie.

Po té se odebral do sídla Diecézní charity Litoměřice, kde se setkal s její ředitelkou Růženou Kavkovou. Ta arcibiskupa podrobně informovala o rozsahu škod a o pomoci poskytované Charitou. Pražský arcibiskup jménem svým a jménem České biskupské konference, jíž je předsedou, ředitelce Kavkové poděkoval a vysoce ocenil činnost všech farních a oblastních charit v Litoměřické diecézi a jejich aktivitu a nasazení při pomoci postiženým. Pražské arcibiskupství a Česká biskupská konference rovněž poskytly velkorysý finanční příspěvek obětem povodní.

Potom pražský arcibiskup společně s litoměřickým biskupem Mons. Janem Baxantem a generálním vikářem Litoměřické diecéze P. Stanislavem Přibylem odcestoval do Raspenavy. Zde si v doprovodu místního duchovního správce doc. Miloše Rabana přímo na místě prohlédl škody způsobené sobotní povodní a jejich rozsah. R.D. Miloš Raban pražského arcibiskupa provedl poničenou obcí. Seznámil ho s následky ničivé vody a s postupujícími pracemi na jejich likvidaci. Také ho informoval o konkrétní pomoci, kterou obětem poskytuje Farnost Raspenava a Mezinárodní centrum duchovní obnovy v Hejnicích. Arcibiskup Duka se též osobně setkal s některými obyvateli, kteří byli povodní přímo postiženi, a krátce s nimi pohovořil, aby je povzbudil.