Běh pro Hospic sv. Štěpána 2018

Milena Davídková 14.května 2018

Čtvrtý ročník běhu pro Hospic sv. Štěpána se uskuteční v sobotu 9. června 2018 od 8 hodin, tradičně u Hospice sv. Štěpána na Rybářském náměstí v Litoměřicích.

Jedná se o benefiční sportovní happening na podporu těch, kteří svůj životní běh už pomalu končí.

Hlavním cílem tohoto sportovního happeningu je shromáždit finanční prostředky na podporu domácího i lůžkového hospice a jeho služeb.

Předpokládaná kapacita běhu je 700 závodníků včetně dětí. Základní startovné je 300 Kč pro dospělé běžce, děti do 10 let zaplatí 50 Kč, mládež do 15 let 100 Kč. Zaplacením startovného přispějete na služby Hospice sv Štěpána.

Běžci se mohou registrovat na stránkách www.beh.prohospic.cz. Zde najdou i všechny důležité informace. Nejpozději se však mohou registrovat 6. června 2018.

Běh je vhodný pro zdatné sportovce, ale i pro rodiny s dětmi či veterány. Bude připraveno několik tras v různých délkách - 1 km, 3 km a 9 km - pro různé věkové a výkonnostní skupiny, také zvláštní kategorie pro rodiče s kočárky, nebo krátká trasa pro nejmenší děti. Trasy opět povedou historickou částí města, směrem na Střelecký ostrov, malebným parkem k letnímu kinu, podle řeky Labe a zpět. Většinou se běží po rovině, jen závěrečná část je do prudkého kopce. Měření závodu je zajištěno profesionální časomírou. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. Všichni účastníci budou moci využít zázemí v prostorách hospice a v přilehlém parčíku (toalety, šatny, zázemí pro maminky s nejmenšími dětmi, občerstvení, dostatek tekutin, zdravotnická služba, na trati pak dobrovolnické a bezpečnostní hlídky, občerstvovací místa s vodou). Chystáme i doprovodné aktivity např. tejpování, tradiční autogramiádu lovosických házenkářů Lovci, slosování startovních čísel o hodnotné ceny, či skákací hrad pro malé děti. Předpokládaný závěr je okolo 12 hodiny.

Hlavními partnery jsou:
Raeder & Falge s.r.o., Auto Horejsek spol.s r.o., Jasnet, spol. s.r.o Mondelez CR Biscuit Production, s.r.o.. Děkujeme i dalším partnerům a dobrovolníkům, díky nimž můžeme tento závod zajistit.

(Z tiskové zprávy Hospicu sv. Štěpána, Mgr. Zuzana Legnerová)

  32794
Běh pro Hospic sv. Štěpána 2018 – Kdo běhá, ten pomáhá!