Benefiční koncert na záchranu varhan v Bozkově

Jana Michálková 12.ledna 2015

Benefiční koncert na záchranu varhan v BozkověZveme vás na benefiční koncert, jehož výtěžek bude věnován na záchranu vzácných varhan kostela Navštívení Panny Marie v Bozkově. Koncert se koná ve čtvrtek 15. ledna 2015 od 19.30 hodin v kostele U Salvátora v Praze.

 

Památkově chráněné dvoumanuálové mechanické zásuvkové varhany z roku 1852 jsou dílem významného albrechtického varhanáře Josefa Predigera. Jejich stav je havarijní, celkové náklady na restaurování činí několik milionů korun.

Benefiční koncert se koná ve čtvrtek 15. ledna 2015 od 19.30 hodin v evangelickém kostele U Salvátora v Praze (Salvátorská 1; poblíž Staroměstského náměstí). V průběhu večera zazní skladby v podání Salvátorského pěveckého sboru pod vedením Marie Žárské, harfistky Bronislavy Klablenové a varhaníka Lukáše Vendla. Vstupné je dobrovolné. Jste srdečně vítáni!

 

Záchranu tohoto nástroje lze podpořit mimo jiné prostřednictvím adopce píšťal či dalších částí varhan. Od července 2013 bylo takto adoptováno 300 píšťal z celkových 1298. Tímto způsobem bylo vybráno 159 400 Kč. Adoptivní majitelé jsou z celé ČR i Polska. Více informací naleznete na www.varhany-bozkov.eu

 

Projekt je podporován obcí Bozkov a senátorem za Jablonecko a Semilsko Jaroslavem Zemanem.

V současné době probíhá II. etapa záchranných prací, mj. i díky dotacím od Libereckého kraje. Zahrnuje především restaurování větší části cínových píšťal a dokončení restaurování některých vzdušnic a píšťalnic. Náklady na její dokončení budou činit zhruba 300 tisíc korun.

 

Benefiční koncert_varhany_Bozkov.jpg