Biskup Jan Baxant navštívil Gymnázium Varnsdorf

Jana Michálková 1.září 2016

Biskup Jan Baxant navštívil Gymnázium VarnsdorfAktualizováno: U příležitosti zahájení nového školního roku 2016/2017 dnes litoměřický biskup Mons. Jan Baxant zavítal na biskupské Gymnázium Varnsdorf.

 

Litoměřický biskup Jan Baxant navštívil ve čtvrtek 1. září 2016 Gymnázium Varnsdorf, aby se tu setkal se studenty a jejich rodiči, pedagogy a dalšími zaměstnanci školy a slavnostně s nimi zahájil nový školní rok.  Zřizovatelem školy je Biskupství litoměřické.

 

Biskupské gymnázium ve Varnsdorfu letos slaví 20. výročí svého založení. Program oslav bude probíhat v pátek a sobotu 16. a 17. září. V pátek 16. září, v Den církevního školství, to bude Den pro gymnázium s netradičními formami vyučování a sportovními a kulturními akcemi. V sobotu jsou k neformálnímu setkání zváni studenti a jejich rodiče, současní i bývalí pedagogové, absolventi, přátelé školy - všichni ti, kteří si chtějí připomenout významné události, jimiž škola prošla za uplynulá dvě desetiletí. Sobotní program začíná v 9.30 hodin a bude probíhat až do odpoledních hodin. Na setkání jsou zváni i budoucí zájemci o studium, kteří mohou program oslav využít k prohlídce školy.

 

Biskupství litoměřické je zřizovatelem těchto církevních školských zařízení:

Základní škola Antonína Bratršovského, Jablonec nad Nisou - www.zsab.cz

Biskupské gymnázium, Základní škola a Mateřská škola Bohosudov - www.bgbzs.cz

Gymnázium Varnsdorf - www.bgv.cz

Schrödingerův institut, Jiříkov  - www.sinstitut.cz

Česko-německá mateřská škola svaté Zdislavy, Litoměřice - www.skolka-zdislava.cz

 

2016-09-02

Slavnostní zahájení nového školního roku 2016/2017. Na snímku vlevo litoměřický biskup Mons. Jan Baxant, vpravo ředitel školy Ing. Bc. Jiří Jakoubek. Foto: Gymnázium Varnsdorf

2016-09-02

2016-09-02

2016-09-02

Foto: Gymnázium Varnsdorf