Biskup Jan Baxant požehná zvony pro merboltickou zvonici

Mgr. Petr Lissek, zastupitel obce; Jana Michálková 20.srpna 2014

Biskup Jan Baxant požehná zvony pro merboltickou zvonici Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant požehná v sobotu 23. srpna 2014 v Merbolticích na Děčínsku dva zvony nově zhotovené pro tamní zvonici. Slavnost začíná v 11 hodin.

 

Za účasti obyvatel Merboltic, přátel obce a místních rodáků ze Spolkové republiky Německo budou v sobotu 23. srpna slavnostně požehnány a do merboltické zvonice instalovány dva nové zvony. Dojde tak k naplnění cíle mnohaleté finanční sbírky podpořené i Fondem česko-německé budoucnosti.

Zvonice, která dříve bývala součástí areálu kostela sv. Kateřiny, zlikvidovaného v roce 1975, tvoří výraznou dominantu obce a její rekonstrukce bude nyní završena osazením středního zvonu Svatý Josef a hlavního zvonu Panna Maria, zhotovených ve zvonařské dílně Petra Rudolfa Manouška.

 

Program:

11:00, hřbitov - slavnostní bohoslužba, celebrovaná biskupem litoměřickým, Mons. Janem Baxantem; vystoupení chrámového sboru Hvězda pod vedením Martiny Bogarové

11:45 - Mons. Jan Baxant požehná nové zvony

12:00 - vyzdvižení nových zvonů do zvonice

12:30 - společný oběd krajanů a pozvaných hostů, prohlídka obce

15:00-16:00 - první slavnostní vyzvánění nových zvonů z merboltické zvonice

Během celého dne bude přístupná výstava „Podstávkový dům v údolí Ploučnice instalovaná v galerii Hospodářství pod Strážným vrchem, č. p. 141.

 

zvony_merboltice.jpg

Nové merboltické zvony - Panna Maria a Svatý Josef.