Biskup Jan Baxant požehnal Betlémské světlo

Jana Michálková 21.prosince 2013

Biskup Jan Baxant požehnal Betlémské světloLitoměřický biskup Mons. Jan Baxant požehnal Betlémské světlo. To přivezli do Litoměřic vlakem kolínští skauti v sobotu 21. prosince 2013 dopoledne.

 

Betlémské světlo, požehnané litoměřickým biskupem, si litoměřičtí skauti odnesli domů. Na Štědrý den ho přinesou do katedrály sv. Štěpána na Dómské náměstí, odkud si ho budou moci zájemci odnášet.

Tradiční slavnostní setkání skautů a veřejnosti 24. prosince v katedrále začíná v 9.00 hodin, probíhat bude za účasti probošta litoměřické katedrální kapituly a dómského faráře J. M. can. Jiřího Hladíka O.Cr. Přijďte si zazpívat koledy a poslechnout příběh o narození Ježíše Krista. Přineste si s sebou lucerničky se svíčkou, abyste si mohli Betlémské světlo odnést domů a podělit se o něj i se svými přáteli a sousedy.

 

Světélko zažehnuté v místě narození Ježíše Krista k nám dorazí již počtyřiadvacáté. Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Úplně poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. Do České republiky se Betlémské světlo dostalo až v prosinci 1989.

Více na www.betlemskesvetlo.cz

 

2013-12-21

Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant požehnal Betlémské světlo přímo u vlaku.

 

2013-12-21

Předání Betlémského světla v Litoměřicích.