Biskup Jan Baxant požehnal u vlaku Betlémské světlo

Jana Michálková 17.prosince 2017

Betlémské světlo připutovalo v neděli 17. prosince 2017 do Litoměřic. Přímo u vlaku krátce před 11. hodinou je požehnal biskup Jan Baxant.

Betlémské světlo do Litoměřic tradičně přivážejí skauti z Kolína. Kolín je mj. jedním z míst, kde Mons. Jan Baxant začínal svou kněžskou službu jako kaplan v letech 1973 až 1975. Dvouminutové setkání na peronu vlakového nádraží v Litoměřicích probíhalo v srdečné atmosféře. Litoměřický biskup měl pro kolínské skauty malou pozornost – na cestu jim předal čokoládu, oplatky a také tužku s logem biskupství – a i jim před odjezdem požehnal.  

Skauti a skautky z oddílu Severská 2 (Skautské středisko Radobýl Litoměřice) vedení Sárou Svobodovou, kteří Betlémské světlo u vlaku převzali, ho na Štědrý den v neděli 24. prosince přinesou do katedrály sv. Štěpána na Dómské náměstí, kde bude od 9.00 hodin za účasti probošta litoměřické katedrální kapituly a dómského faráře J. M. can. Jiřího Hladíka O.Cr. probíhat tradiční setkání skautů a veřejnosti. Přijďte si i vy zazpívat koledy a poslechnout příběh o narození Ježíše Krista. Přineste si s sebou lucerničky se svíčkou, abyste si mohli Betlémské světlo odnést domů a podělit se o něj i se svými přáteli a sousedy.

Fotogalerii z žehnání Betlémského světla si můžete prohlédnout zde.


Světélko zažehnuté v místě narození Ježíše Krista k nám dorazí již počtyřiadvacáté. Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Úplně poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. Do České republiky se Betlémské světlo dostalo až v prosinci 1989.

Více na www.betlemskesvetlo.cz