Biskup Jan Baxant předal ceny vítězům soutěže Noci kostelů

Jana Michálková 28.září 2013

Biskup Jan Baxant předal ceny vítězům soutěže Noci kostelůLitoměřický biskup Mons. Jan Baxant předal v pátek 27. září 2013 ceny vítězům výtvarné a fotografické soutěže, které byly vyhlášeny v litoměřické diecézi u příležitosti letošní Noci kostelů. Slavnostní setkání se konalo v Trůnním sále biskupské rezidence v Litoměřicích.

 

Obě soutěže - výtvarná pro děti a fotografická pro dospělé - probíhaly v termínu od 27. května do 5. července 2013.  Výtvarná na téma „Návrhářem varhan a fotografická na téma „Tvář kostela aneb exteriér kostela objektivem fotoaparátu. Ze zaslaných výtvarných prací a fotografií vybrala odborná porota celkem patnáct nejlepších prací - v dětské soutěži dvanáct (tři věkové kategorie) a tři nejzajímavější fotografie v soutěži pro dospělé. Ocenění převzali ceny z rukou litoměřického biskupa a setkali se rovněž s organizátorkou obou těchto soutěží a hlavní koordinátorkou Noci kostelů v litoměřické diecézi Ing. Kristýnou Solničkovou, MBA.

Setkání probíhalo ve velice milé a bezprostřední atmosféře. Mons. Jan Baxant poděkoval účastníkům obou soutěží za jejich aktivitu a zájemce osobně provedl biskupskou rezidencí (historicky sídlem litoměřických biskupů). Všichni pak byli pozváni k pohoštění do zasedací místnosti biskupské kurie.

Fotografie ze slavnostního setkání si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.

 

Ve výtvarné soutěži pro děti na téma „Návrhářem varhan uspěli:

I. kategorie (do 6 let)

1. Šimon Fraňa, Jeřmanice

2. Veronika Bajcurová, Děčín

3. Magdalena Kmochová, Praha

4. Klaudie Olekšáková, Dlouhý Most

 

II. kategorie (od 7 do 11 let)

1. Kristýna Opočenská, Liběšice u Litoměřic

2. Sára Mikinová, Liběšice u Litoměřic

3. Nikola Kubičková, Liběšice u Litoměřic

4. Natálie Oračková, Most

 

III. kategorie (od 12 do 15 let)

1. Sára Šudová, Nový Bor

2. Anne-Maria Černá, Liběšice u Litoměřic

3. Markéta Hlaváčková, Terezín

4. Josef Rajman, Liběšice u Litoměřic

 

Ve fotografické soutěži pro dospělé na téma „Tvář kostela aneb exteriér kostela objektivem fotoaparátu uspěli:

1. Jan T. Mastik, Liberec

2. Jan M. Šála, Mladá Boleslav

3. Šimon Marušiak, Mimoň

 

O soutěži jsme informovali na http://dltm.cz/zapojte-se-do-souteze. Zde také naleznete přehled cen, které byly oceněným předány.

Všem sponzorům soutěže mnohokrát děkujeme!

 

S žádostí o zaslání fotografií ze slavnostního setkání v Litoměřicích se, prosím, obracejte na Ing. Kristýnu Solničkovou, MBA: solnickova@dltm.cz, 731 402 553. Děkujeme.

 

Letošní Noc kostelů se konala 24. května. Na území litoměřické diecéze se k ní připojilo 189 církevních objektů, ve kterých bylo zaznamenáno na 28 tisíc návštěvnických vstupů.