Biskup Jan Baxant se setkal s novináři

Jana Michálková 29.ledna 2010

Biskup Jan Baxant se setkal s novinářiLitoměřický biskup Mons. Jan Baxant se ve čtvrtek 28. ledna 2010 setkal ve své biskupské rezidenci se zástupci médií, kteří pravidelně přinášejí informace o životě v litoměřické diecézi. Setkání označil za přátelské a ocenil, že novináři v témže duchu o diecézi informují.

Mons. Jan Baxant poukázal v úvodu setkání na poselství Svatého otce ke 44. Světovému dni sdělovacích prostředků vydané 24. ledna 2010, na svátek sv. Františka Saleského, patrona novinářů. Zástupcům nekatolických médií představil encykliku papeže Benedikta XVI. „Caritas in veritate věnovanou sociálnímu učení církve, kterou loni v létě vydalo Karmelitánské nakladatelství, a zdůraznil její poselství lásky a pravdy. Poté papežovu encykliku spolu s nedávno vydaným poselstvím ke Světovému dni sdělovacích prostředků každému z přítomných novinářů daroval. Biskup také zmínil uplynulý rok své biskupské služby a změny, ke kterým s příchodem nového týmu lidí na biskupství došlo. Novináři pak měli možnost osobně si pohovořit jak s biskupem, tak s generálním vikářem P. Stanislavem Přibylem, CSsR. 

Neformální přátelské setkání Mons. Jana Baxanta se zástupci médií probíhalo již podruhé. Loni se jej účastnili také ti novináři, kteří veřejnosti zprostředkovali průběh biskupského svěcení (22. listopadu 2008). 

Světový den sdělovacích prostředků se každoročně slaví v neděli před slavností Seslání Ducha Svatého (letos 16. května). Tématem letošního ročníku pořádaného v průběhu Roku kněží je Kněz a pastorace v digitálním světě. Nová média ve službě Slovu.