Biskup Jan Baxant se účastnil otevření magnetické rezonance

Jana Michálková 18.ledna 2018

Městská nemocnice v Litoměřicích ve středu 17. ledna 2018 slavnostně otevřela nové středisko magnetické rezonance. Slavnostního zahájení jejího provozu se vedle představitelů vedení nemocnice, jednotlivých oddělení, dozorčí rady, města a dalších významných hostů zúčastnil také Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický.

Podle slov Radka Lončáka, předsedy představenstva Nemocnice Litoměřice, a.s, je magnetická rezonance významným krokem směrem k rozšíření služeb, které litoměřická nemocnice poskytuje. „Přístroj magnetické rezonance Vantage Titan umožňuje vyšetření od základních až po specializovaná neurologická, ortopedická či angiografická vyšetření bez nutnosti použití kontrastní látky. Jeho předností je široký otvor gantry, velké zorné pole umožňující snadné a rychlé vyšetření i obézních pacientů a mimořádně krátké tělo magnetu, které u pacientů redukuje klaustrofobické pocity. Maximální pohodlí při vyšetření je zajištěno inovační technologií, která snižuje hladinu akustického hluku,“ uvedla Naděžda Křečková z oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality.

Projekt byl hlavní investiční akcí nemocnice roku 2017. „Realizována byla jak stavební úprava prostor, kde je nová technologie umístěna, tak i nákup samotného přístroje. Náklady na vybudování pracoviště magnetické rezonance se pohybují na úrovni 31,5 milionů korun vč. DPH,“ dodala.  

Celou zprávu najdete zde.

27887

27888

Na předchozím snímku uprostřed Mons. Jan Baxant, starosta města Ladislav Chlupáč a ředitel nemocnice Radek Lončák. Foto: Karel Pech