Biskup Jan Baxant se zúčastní oslav výročí města Hoštka

Jana Michálková 10.června 2016

Biskup Jan Baxant se zúčastní oslav výročí města HoštkaLitoměřický biskup Mons. Jan Baxant bude v sobotu 11. června 2016 sloužit od 10 hodin mši svatou v kostele sv. Otmara v Hoštce u Štětí na Litoměřicku. Návštěva diecézního biskupa probíhá u příležitosti oslav 750. výročí města Hoštka a 900. výročí obce Kochovice (místní části města Hoštka). Při slavnostní mši svaté biskup požehná prapor města.

 

Oslavy jubilea budou probíhat od pátku 10. června do neděle 12. června. Součástí programu bude zpřístupnění kostela sv. Otmara a kaple Nanebevzetí Panny Marie pro veřejnost. Stane se tak v rámci Noci kostelů - akce, k níž se oba tyto církevní objekty připojují poprvé. Otevřeny budou od 16 hodin do půlnoci. Sv. Otmar je patronem města Hoštka, tamní kostel je jediným kostelem v litoměřické diecézi, který byl tomuto světci zasvěcen.

Součástí programu oslav bude i poutní mše svatá v neděli 12. června, která bude sloužena v kostele sv. Antonína v nedalekých Velešicích v 10 hodin, s žehnáním cyklistům a motoristům a jejich strojů.

 

Noc kostelů

Kaple Panny Marie v Hoštce
Otevřeno 16.00-0.00 hodin
16.00 hodin a každou následující hodinu přednáška: Vlasta Klekerová - Mariánská kaple, jak ji neznáte (vyprávění z historie, výklad symboliky a významu křesťanských pravd víry zachycených v interiéru kaple). Přednáška trvá cca 30 minut.
V mezičase prostor pro modlitbu, ztišení, případně dotazy. Poslední přednáška ve 23.00 hodin.

Kostel sv. Otmara v Hoštce
16.00-0.00 hodin
- Kostel otevřen k prohlídce, k dispozici budou texty o sv. Otmarovi, patronovi kostela, a o historii farnosti a kostela.