Biskup litoměřický požehná celému průvodu koledníků

sekretariát biskupa 2.ledna 2016

Biskup litoměřický požehná celému průvodu koledníkůŽehnání koledníkům proběhne v pondělí 4. 1. 2016 na litoměřickém Mírovém náměstí v 17 hodin. Předcházet mu bude tříkrálový průvod.

Již od 15 hod. bude na litoměřickém náměstí charitní informační stánek. V 16:30 vyjde od Domova na Dómském pahorku tříkrálový průvod s koňmi, který půjde na Mírové náměstí. Tam celému průvodu požehná Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický. V rámci žehnání zazpívá také chlapecký sbor Páni kluci a nebude chybět ani občerstvení.

 

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v rámci České republiky, pořádá ji Charita ČR. Tři krále se zapečetěnou pokladničkou označenou logem Charity Česká republika můžete potkat prvních čtrnáct dní v roce. Sbírky se účastní desítky tisíc koledníků a dalších dobrovolníků. Každá tato sbírka má své poslání a cíl - podobně jako v předchozích letech i tentokrát chce sbírka pomáhat lidem nemocným, se zdravotním postižením, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným. Většina prostředků zůstává v regionu, kde byly vykoledovány, desetina výnosu pak pomáhá v zahraničí.

Více o Tříkrálové sbírce na www.trikralovasbirka.cz nebo na www.dchltm.cz.