Biskupskou rezidenci v Litoměřicích navštívila filipínská velvyslankyně

Jana Michálková 11.října 2011

Biskupskou rezidenci v Litoměřicích navštívila filipínská velvyslankyněVelvyslankyně Filipínské republiky v ČR Evelyn Dominguez Austria-Garcia navštívila v úterý 11. října 2011 Litoměřice. Vzácného zahraničního hosta v doprovodu dvou filipínských duchovních a starosty města Litoměřice Ladislava Chlupáče přivítal v biskupské rezidenci v Litoměřicích kancléř biskupské kurie Miloslav Marek.

 

Přátelského setkání se dále účastnili místokancléř biskupské kurie Petr Mikula, osobní sekretář litoměřického biskupa Martin Flosman a zástupci Městského úřadu v Litoměřicích.

Oba představitelé diecéze se dnes s hosty z Filipín nesetkali. Mons. Jan Baxant, litoměřický biskup, je v těchto dnech na pracovním zasedání České biskupské konference v Praze, generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl v zahraničí.

Litoměřice jsou místem častých návštěv Filipínců. „Paní velvyslankyně dnes do Litoměřic doprovodila bývalého nejvyššího představitele univerzity v Manile a duchovní, kteří se zajímají o osudy filipínského národního hrdiny José Rizala, uvedl starosta Ladislav Chlupáč.

Vztahy mezi městem a Filipínami jsou rozvíjeny již řadu let. Důvodem je dávné přátelství litoměřického středoškolského profesora, ředitele zdejší reálky Ferdinanda Blumentritta a filipínského národního hrdiny José Rizala.