Biskupství litoměřické se účastnilo veletrhu Regiontour 2017

Jana Michálková 24.ledna 2017

Možnosti ubytování a otevřené kostely a sakrální památky jako cíl výletů o prázdninách a dovolených – to byly nejčastější dotazy návštěvníků brněnského veletrhu Regiontour, kteří koncem minulého týdne navštívili stánek litoměřického biskupství na tamním Výstavišti. „Ptali se nás na možnosti ubytování na farách a v klášterech, zjišťovali, které církevní památky jsou přístupné pro běžné návštěvníky, a zajímali se také o bezbariérové vstupy. Nejčastěji ale o to, kde získají souhrnné informace,“ říká Kristýna Solničková, koordinátorka akce za litoměřické biskupství.

V litoměřické diecézi ubytování během celého roku nabízejí např. Hostel U sv. Štěpána v Litoměřicích, Mezinárodní centrum duchovní obnovy v Hejnicích, Klášterní penzion v Jiřetíně pod Jedlovou, v období prázdnin pak Vila Harcov v Liberci. Stálou výstavní expozici a řadu doprovodných akcí nabízí Loreta Rumburk nebo Františkánský klášter v Kadani. V Litoměřicích se i letos chystá projekt otevřených kostelů. Návštěvníci by neměli opominout ani návštěvu poutních míst, na která je diecéze bohatá, nebo svoji cestu spojit s ochutnávkami piva uvařeného v biskupském minipivovaru v Litoměřicích a v klášteře v Oseku. Informace jsou postupně zveřejňovány na www.cirkevnituristika.cz.

„Na veletrhu jsme se inspirovali i jinými biskupstvími, kde mají větší nabídku ubytování v církevních objektech. Spolupráci s nimi můžeme jen pochválit: s brněnským jsme si vyměnili letáčky na ubytování, kolegové z ostravsko-opavského vezmou některé naše propagační materiály na veletrh v Ostravě a v Polsku,“ dodala Solničková.

Na veletrh v pátek 20. ledna zavítal a s týmem pracovníků biskupství se setkal generální vikář Mons. Martin Davídek.

Fotogalerie zde: