Bohoslovci se v Hejnicích tradičně setkali s vedením diecéze

Hana Klára Němečková 12.dubna 2013

Bohoslovci se v Hejnicích tradičně setkali s vedením diecézeBohoslovci, studující za litoměřickou diecézi, se o uplynulém víkendu 5. – 7. dubna 2013 setkali s litoměřickým biskupem Mons. Janem Baxantem, generálním vikářem P. Stanislavem Přibylem CSsR a biskupským vikářem pro pastoraci R.D. Martinem Davídkem. Setkání proběhlo v Mezinárodním centru duchovní obnovy v Hejnicích.

 

Formační setkání bohoslovců s představiteli biskupství se koná v Hejnicích jednou ročně. Jak zdůraznil litoměřický biskup Jan Baxant, má to být především společné prožití určitého času: „Životně nutné je, aby bohoslovci určitý čas pravidelně každý rok - minimálně jeden víkend - prožili společně s představiteli biskupství, v obyčejných věcech: modlitbě, společném jídle, besedách.

Důležitou součástí programu byly i konference o zásadních věcech pastorace, o zasvěceném, kněžském životě a setkání, při nichž každý bohoslovec představil svůj referát o tom, co studuje „navíc, čím se ve studiu zvláště rád zabývá, na co se specializuje.