ČBK podporuje Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!

Milena Davídková 3.dubna 2020

99314

Tisková zpráva: ČBK podporuje Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!

Praha, 3. dubna 2020

ČBK, jako zřizovatel Charity ČR, jednoznačně podporuje vyhlášenou Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci. Čeští a moravští biskupové proto vyzývají věřící, aby dle svých možností, na tuto sbírku přispěli. Katolická církev se tak v této zcela mimořádné situaci aktivně hlásí na pomoc společnosti a státu, a chce podpořit finančně ty, kteří to nyní nejvíce potřebují.

Protože se v kostelích nekonají veřejné bohoslužby, nejsou ani kostelní sbírky. Z toho důvodu organizuje církev pomoc nejpotřebnějším u nás prostřednictvím Charity,“ říká olomoucký arcibiskup Jan Graubner, místopředseda ČBK a předseda Komise pro Charitu.

Sbírka je dle Charity ČR „určena na přímou finanční pomoc lidem, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 a s tím spojenými vládními opatřeními přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb. Vybrané peníze budou použity na přímou pomoc lidem v nouzi, v kritické životní situaci, dětem a matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova a bez přístřeší, opuštěným nebo starým lidem, kteří se v této výjimečné situaci ocitli v tísni.


Číslo sbírkového účtu: 44665522/0800                               VS: 90619

DMS ve tvaru CHARITAPOMOC 30, 60 nebo 90              na číslo 87 777

DMS ve tvaru TRV CHARITAPOMOC 30, 60 nebo 90      na číslo 87 777

Je možné také přispět platební kartou pomocí portálu DARUJME  https://www.darujme.cz/projekt/1202849

Peníze získané z veřejné sbírky budou průběžně rozdělovány konkrétním potřebným lidem na základě zmapování jejich nepříznivé situace prostřednictvím tzv. sociálního šetření, které provádějí sociální pracovníci sítě Charity po celé České republice.

Více informací:
Monika Klimentová
vedoucí TS ČBK
klimentova@cirkev.cz
731 625 984 


Příloha ke stažení: Tisková zpráva: ČBK podporuje Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!

Letáky ke stažení: Charita leták 1 (pdf), Charita leták 2 (pdf)