Červená středa - #RedWednesday se uskuteční 25. listopadu 2020

Milena Davídková 20.listopadu 2020
124712

3. ročník veřejné připomínky lidí pronásledovaných pro víru – Červená středa – se uskuteční ve středu 25. listopadu 2020.

Zveme farnosti, společenství a všechny lidi dobré vůle k zapojení do akce Červená středa - #Red Wednesday. Smyslem akce je připomenout si všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Znakem této iniciativy je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. 

Česká biskupská konference se tak společně s Ekumenickou radou církví v ČR a Federací židovských obcí v ČR chce připojit k iniciativě křesťanské organizace Aid to the Church in Need. Akce se v tentýž den koná na dalších místech ve světě - mj. v Londýně, Bratislavě, Vídni, Budapešti, na Filipínách. V Praze proběhne dle aktuálních epidemiologických opatření mezinárodní konference o pronásledování pro víru ve třetím světe, kterou bude bude možné sledovat od 13 h online na www.facebook.com/IKDPcz

Zapojit se může každý a to i navzdory nepříznivé epidemiologické situaci - ve společenství nebo doma.


Konkrétní tipy a inspirace najdete v aktuální informační brožuře ke stažení zde.
 


Materiály ke stažení
(podklady k zamyšlení, plakátky k úpravě, ilustrační fotky, ...)  https://admont.cirkev.cz/s/DoeKPrwKfFbktxz

Napište nám o Vaší akci, kterou chystáte: https://forms.gle/NRiHDgVM2GmuUZgR8

Místa zapojená do Červené středy (a to třeba i u Vás doma), o kterých nám napíšete, budou zobrazována na interaktivní mapě. 


Prosíme pošlete fotografie z vaší "Červené středy" 
na email: davidkova@dltm.cz, abychom je mohli přidat do diecézního zpravodajství (fotogalerie na diecézním webu a do časopisu Zdislava). Děkujeme

Zdroj: cirkev.cz