Česko-německá mateřská škola svaté Zdislavy se otevře prvního března

Edith Kroupová, Diecézní charita Litoměřice 15.ledna 2014

Česko-německá mateřská škola svaté Zdislavy se otevře prvního březnaČesko-německá mateřská škola svaté Zdislavy zahájí svůj provoz 1. března 2014. Sídlí na adrese Kosmonautů 2022 v Litoměřicích. Přípravy vrcholí.

 

Hračky a učební pomůcky jsou již nakoupeny, ve středu 15. ledna bude předána hlavní dodávka nábytku a dovybaven tak prostory školky.

Mateřskou školu zřizuje Biskupství litoměřické a provozovat ji bude Diecézní charita Litoměřice. Výchova v nově vzniklé církevní školce bude vycházet z křesťanské etiky a zaměří se také na získávání jazykových znalostí, domluvena je již spolupráce s Německem. Na otázku, proč se bude vyučovat zrovna němčina, odpověděla ředitelka školky, Jarmila Jílková: „Němčinu jsme zvolili proto, že je to jazyk našich zeměpisně nejbližších sousedů a v budoucnu děti určitě najdou příležitost k jejímu využití. Myslím, že není od věci znát alespoň základy jazyka svých sousedů.

„Původně se měla školka otevřít již v lednu 2014, nastaly však komplikace s dodací lhůtou vybavení, proto jsme museli otevření posunout, vysvětluje oddálení termínu otevření Jarmila Jílková.

Do školky mohou nastoupit děti od dvou do osmi let (od dvou let ale pouze v případě, že již nenosí pleny). Maximální kapacita školky je 24 dětí. Zaváděcí školné bude činit 2500 Kč (částka nezahrnuje náklady na stravu).

Šestého února proběhne den otevřených dveří, kdy si zájemci budou moci prohlédnout prostory nové školky a zároveň promluvit s personálem školky.

Bližší informace o školce mohou zájemci získat u ředitelky školky, Jarmily Jílkové, na telefonním čísle 736 138 418 nebo na e-mailu: skolkazdislava@centrum.cz. Každou středu od 10:00 do 12:00 je paní ředitelka rovněž k dispozici přímo v budově budoucí školky.

Školka vznikla za podpory Státního zemědělského intervenčního fondu, který v rámci „Programu rozvoje venkova ČR přispěl na vybavení školky částkou téměř 500.000 Kč.