Cesta do Ugandy - do misií

Monika Vývodová, Papežská misijní díla 22.března 2013

Cesta do Ugandy - do misiíP. Jiří Šlégr, národní ředitel PMD, Ĺuboš Fronk, diecézní ředitel PMD litoměřické diecéze, a kameraman Jan Štindl navštíví africkou Ugandu.

 

Od 23. března do 2. dubna 2013 uskuteční P. Jiří Šlégr, národní ředitel Papežských misijních děl v České republice, Ľuboš Fronk, diecézní ředitel Papežských misijních děl litoměřické diecéze, a kameraman Jan Štindl další z cest do misií. Tentokrát navštíví africkou Ugandu, nazývanou také „perlou Afriky, ve které Papežská misijní díla z České republiky již řadu let pomáhají potřebným a podílejí na financování řady projektů. Návštěva této země bude navíc specifická v tom, že naši misionáři prožijí společně s africkými křesťany Svatý týden a oslaví velikonoční svátky.

 

Předběžný plán cesty:

24. března - Květná neděle - mše sv. v Kampale
26. března - Missa Chrismatis - mše sv. v katedrále v Port Fortal
Svatý týden prožijí v semináři St. PAUL'S NATIONAL MAJOR SEMINARY v Kinyamasika (diecéze Port Fortal)
28. března - Zelený čtvrtek - večerní mše sv. s obřadem mytí nohou v semináři St. PAUL'S NATIONAL MAJOR SEMINARY v Kinyamasika

30. března - Bílá sobota - Velikonoční vigilie s udělováním svátosti křtu ve farnosti (diecéze Port Fortal)

1. duben - Velikonoční neděle - Oslava Zmrtvýchvstání Krista ve farnosti (diecéze Port Fortal)

V plánu je také návštěva několika projektů, na kterých se česká Papežská misijní díla finančně podílela, cesta k prameni Nilu a na rovník.

 

Příloha: Podpora z ČR.doc