Charitativní běh Krupkou „Pomáhám teplické nemocnici“ byl úspěšný

Mgr. Jana Pucharová, ředitelka školy 23.října 2012

Charitativní běh Krupkou „Pomáhám teplické nemocnici“ byl úspěšnýV sobotu 20. října 2012 v dopoledních hodinách se s úspěchem uskutečnil charitativní běh Krupkou „Pomáhám teplické nemocnici“, který pořádalo Biskupské gymnázium Bohosudov.

Myšlenka na charitativní akci se zrodila v hlavách pedagogů Mgr. Jany Křehlíkové a Mgr. Pavla Šedivce již na začátku prázdnin. Pro její uskutečnění velmi snadno přemluvili ředitelku školy Mgr. Janu Pucharovou a následně žáky oktávy, kteří se nadšeně stali spoluorganizátory běhu.

Cílem této charitativní akce bylo podpořit nemocnici v Teplicích, letos konkrétně oddělení ORO (dříve LDN), což je oddělení pro pacienty dlouhodobě upoutané na lůžko. Akce se zúčastnila také hlavní sestra teplické nemocnice Mgr. Petra Vágnerová, která svým sympatickým vystoupením potvrdila, že cíl akce byl zvolen dobře.

Organizační tým společně hledal vhodný termín, kdy „běh Krupkou uskutečnit, jaké zvolit motto, trasu, kategorie, odměny a jeho další detaily. Nakonec se běh pod názvem „Pomáhám teplické nemocnici uskutečnil 20. 10. 2012. Byl určen jak závodníkům, tak pro nezávodní veřejnost. Soutěžilo se tak v šesti kategoriích, vždy pro ženy a muže zvlášť, a navíc byl odstartován symbolický závod pro příchozí veřejnost. Pro závodníky od 13 let byla trasa dlouhá cca 4,6 km, pro ty mladší do 12 let a pro nezávodní veřejnost 2,3 km. Trasa byla barevně vyznačena a v kritických místech trasy dohlíželi na bezpečnost účastníků žáci oktávy.

Zajímavostí bylo, že se „běhu účastnilo i několik kočárků a také několik čtyřnohých kamarádů. Některé třídní kolektivy pojaly „běh jako svou prezentaci a nějakým způsobem se zviditelnily, např. stejnou barvou oblečení, pomalováním barvami na obličeji, nesením balónků apod. Nescházela ani recese, která ke studentským akcím patří. Ale také se opravdu závodilo! Čas nejrychlejšího běžce 18,5 minuty, je srovnatelný s časy závodními.
Všichni účastníci obdrželi upomínkové kartičky z dílny výtvarnice Mgr. Zuzany Mitúchové. Běžci na prvních místech byli odměněni příjemnými věcnými cenami, které byly věnovány pedagogy školy, medailemi a diplomy. Každý návštěvník si také mohl zakoupit upomínku na běh v podobě špendlíku (placky) s mottem běhu a logem školy, kterou sponzorsky věnovala rodina Mgr. Pavla Šedivce.

I mezi nezávodní veřejností byly uděleny zajímavé ceny, a to cena pro nejmladšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka. Zajímavostí bylo, že nejvzdálenější účastník byl chlapec až z Českých Budějovic, který právě setrvával v Bohosudově na návštěvě. Úspěchem bylo i to, že se nikdo neztratil, nikdo se nezranil a úplně všichni dorazili do cíle.

Celé akce se zúčastnilo na 250 účastníků a její výnos, jak z charitativního běhu, tak z prodeje pamětních špendlíků, byl věnován teplické nemocnici. Jeho výše činila 10 650 Kč.

Díky pořadatelům pod vedením hlavní organizátorky Mgr. Radky Kollárové se zdá, že byla v Krupce založena další pěkná tradice a již nyní se všichni těší na oficiální první ročník charitativního běhu Krupkou „Pomáhám teplické nemocnici 2013!