Děkanský kostel v Chomutově získal ostatek sv. Zdislavy

Jana Michálková 28.září 2013

Děkanský kostel v Chomutově získal ostatek sv. ZdislavyNa oltář sv. Anny v děkanském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chomutově bude v neděli 29. září 2013 při mši svaté uložen relikviář s ostatkem sv. Zdislavy. Pravost ostatku potvrdil diecézní biskup Mons. Jan Baxant.

 

Jeden z ostatků sv. Zdislavy, hlavní patronky litoměřické diecéze, bude od neděle 29. září uložen na oltáři sv. Anny v děkanském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chomutově. Relikviář se svatým ostatkem a autentikou (tj. listinou prokazující pravost svatých ostatků) získal děkanský kostel od litoměřického biskupa. Věřící v Chomutově budou moci světici uctít při nedělní mši svaté, která začíná v 8 a 10 hodin. Součástí bohoslužby budou litanie ke sv. Zdislavě.

K radosti poutníků byla sv. Zdislava přítomna v sobotu 21. září 2013 pěší smírné pouti, která se každoročně koná na památku katolického kněze P. MUDr. Ladislava Kubíčka, jenž byl před devíti lety zavražděn na faře v Třebenicích na Litoměřicku. Ostatek sv. Zdislavy tu při sobě měl administrátor Římskokatolické farnosti - děkanství Chomutov R.D. Mgr. Alois Heger. Již podesáté šli poutníci, z nichž nejvíce jich přijelo z Chomutova, od hrobu otce Ladislava z Kunštátu na Moravě do Sloupu na Moravě k P. Marii Bolestné, kde mši svatou sloužili kanovník litoměřické katedrální kapituly ICLic. Martin Davídek a R.D. Alois Heger.