Děkovná bohoslužba za záchranu fary

Martin Flosman 4.srpna 2011

Děkovná bohoslužba za záchranu faryV neděli 31. července se v kostele Narození Panny Marie v Trmicích uskutečnila mše sv. sloužená jako poděkování za záchranu zdejší fary. Budovu, která se po krachu farnosti spolu s ostatním majetkem farnosti octla v konkurzu, koupil kněz pražské arcidiecéze.

Ten se rozhodl farnosti pomoci a objekt za odhadní cenu 2,9 milionů Kč odkoupil. Jeho motivem bylo zachování fary pro potřeby a aktivity zdejší farnosti, které budovu přenechá k dispozici.

Generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl k této skutečnosti uvedl: „Vážíme si této velkorysosti a jsme rádi, že život farnosti bude mít alespoň nějaký opěrný bod.

Také trmický farář Jiří Voleský má ze záchrany fary velikou radost: „To, jak to dopadlo, chápu jako velikou Boží milost a zázrak. Prožívám obrovské ulehčení.

V neděli 31. Července se v kostele Narození Panny Marie konala děkovná mše sv., kterou celebroval místní duchovní správce R.D. Jiří Voleský společně se zmíněným knězem. V zaplněném kostele byli kromě místních farníků přítomni také hosté z Liberce, Chomutova a dalších míst litoměřické diecéze. V radostné atmosféře byla znát především vděčnost a potřeba odpovědět na veliké Boží obdarování. „S vědomím Boží blízkosti a ochrany jsme zde společně Bohu nejen děkovali, ale znovu do Jeho rukou s důvěrou odevzdali i následující vývoj událostí. říká farnice Tereza Kailová - Gottfiedová.

V konkurzu zůstává nadále ostatní majetek farnosti, včetně farního kostela. O jeho záchranu usiluje občanské sdružení „Fiat voluntas Tua.