Děkovná mše svatá za 10 let Hospice sv. Štěpána

Marie Koscelníková 6.února 2011

Děkovná mše svatá za 10 let Hospice sv. ŠtěpánaV Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích poděkovali při mši svaté 3. února 2011 za 10 let svého provozu. Hlavním celebrantem byl biskup Jan Baxant. Spolu s ním koncelebrovali P. Radim Valík OSB, R.D. Józef Szeliga a P. Jiří Hladík O.Cr.

 

Mše svaté se zúčastnili pacienti hospice, zaměstnanci spolu s ředitelem Pavlem Česalem, zakladatelka českého hospicového hnutí Marie Svatošová, členové občanského sdružení, dobrovolníci, přátelé hospice a další.

Biskup Jan Baxant vyjádřil své potěšení ze setkání s pacienty Hospice a všemi přítomnými při této slavnostní příležitosti. Dále uvedl: „Připomínáme si instituci, která jak vy sami nejlépe víte, byla ve své době dílo průkopnické a možno říci i nepochopené. Ale přesto jak vidíte, se tato instituce ujala a dokonce dala příklad i jiným lidem, kteří se rozhodli pro naše nemocné, pro naše drahé a blízké, kteří si už sami bez pomoci nemohou nic udělat...


Po mši svaté poděkoval ředitel hospice Pavel Česal všem přítomným za účast na důstojném zahájení oslav desetiletého výročí litoměřického hospice. Zároveň informoval o dalších akcích, které budou v průběhu prvního pololetí roku 2011 při příležitosti 10. výročí probíhat a pozval na malé pohoštění.

V jídelně si mohli přítomní navzájem pohovořit.