Dětské betlémy v rumburské Loretě

Mgr. Klára Mágrová, farnost – děkanství Rumburk, Jiříkov a Staré Křečany 30.listopadu 2012

Dětské betlémy v rumburské LoretěŘímskokatolická farnost – děkanství Rumburk otevře v sobotu 1. prosince 2012 v ambitu rumburské Lorety výstavu „Dětské betlémy.

 

V ambitu rumburské Lorety se představují betlémy, vyrobené dětmi z mateřských a základních škol v Rumburku. Na výstavě jsou k vidění jesličky malované i trojrozměrné v podobě loutek. Výtvarné práce vystavuje Základní škola Pastelka a mateřské školy z ulic Krásnolipská, Komenského, V. Kováře, Sukova a Podhájí. Pro dětské návštěvníky výstavy jsou připraveny omalovánky s adventní a vánoční tématikou. Výstava dětských betlémů probíhá v Loretě v Rumburku od 1. 2. 2012 do 2. 2. 2013, od úterý do soboty, mezi 9.00 až 16.00 hod. Vstupné je 30 a 15 Kč. Pořádá ji Římskokatolická farnost - děkanství Rumburk.

V sobotu 1. 12. 2012 se Loreta návštěvníkům otevře zdarma v rámci celoměstské akce Zahájení adventu 2012. Vedle výstavy dětských betlémů je připraveno promítání fotografií z letošního průběhu restaurování malířské výzdoby ambitu. Děti mohou tvořit ve výtvarné dílně.