Dětští výherci Noci kostelů převzali ceny z rukou biskupa

Jana Michálková 27.září 2012

Dětští výherci Noci kostelů převzali ceny z rukou biskupaLitoměřický biskup Jan Baxant předal ceny dětským výhercům výtvarné soutěže „Moje Noc kostelů“, která byla vyhlášena v litoměřické diecézi u příležitosti letošní Noci kostelů. Setkání se konalo v biskupské rezidenci v Litoměřicích v pátek 21. září 2012. Účastnilo se ho jedenáct dětí se svými rodinnými příslušníky.

 

„Do soutěže bylo zasláno 67 výtvarných prací dětí ve věku do 15 let. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, nejvíce byla zastoupena druhá kategorie - děti od 7 do 11 let, uvedla Ing. Kristýna Solničková, MBA, hlavní koordinátorka akce v litoměřické diecézi. „V nejmladší kategorii dětí do 6 let zvítězila Maruška Kubelková z Litoměřic, ve druhé kategorii se vítězkou stala Rozálie M. Krameriusová z Loun a první místo ve třetí kategorii od 12 do 15 let získala Markéta Hlaváčková z Terezína, upřesnila.

Výherci byli odměněni hodnotnými cenami, které jim věnovaly firmy DinoToys s. r. o.; Centrum Babylon, a. s.; DISTAV CZ stavební, s. r. o.; Zoologická zahrada Liberec a drobnějšími suvenýry přispěla i Zoologická zahrada Ústí nad Labem. Některé z cen věnovalo Biskupství litoměřické.

Odborná porota vybrala v každé kategorii ještě další výherce, kteří rovněž obdrželi ceny od uvedených sponzorů.

Hlavní cenou v kategorii pro nejmladší děti bylo dřevěné pískoviště ve tvaru lodi vyrobené speciálně pro tuto příležitost, vítězky dalších dvou kategorií si za své povedené výkresy odnesly mobilní telefony.

Mons. Jan Baxant dětem poděkoval, pochválil je za jejich aktivitu a zdůraznil, že svět může být pěkný, když nám všem o něco půjde.

Letošní Noc kostelů probíhala na Den dětí - 1. června. V litoměřické diecézi se uskutečnila potřetí. V letošním roce se k ní připojilo 169 církevních objektů, ve kterých bylo zaznamenáno více než 25 tisíc návštěvnických vstupů.

„Stále hledáme způsoby, jak Noc kostelů přiblížit více lidem. Ideální by bylo, kdybychom přišli každý rok s nějakou zajímavou novinkou. Letos to byla výtvarná soutěž pro děti a pexeso s obrázky bohoslužebných předmětů. O obojí byl zájem, takže už nyní zvažujeme, že například výtvarnou soutěž vyhlásíme i v příštím roce. Samozřejmě doufáme, že se do ní zapojí více dětí, řekla Kristýna Solničková.

 

S žádostí o zaslání fotografií z předávání cen vítězům výtvarné soutěže Moje Noc kostelů v Litoměřicích se, prosím, obracejte na Ing. Kristýnu Solničkovou, MBA: solnickova@dltm.cz, 731 402 553. Děkujeme.