Diecézní charita Litoměřice vyhlašuje sbírku na pomoc uprchlíkům

Edith Kroupová, PR pracovník Diecézní charity Litoměřice 15.září 2015

Diecézní charita Litoměřice vyhlašuje sbírku na pomoc uprchlíkůmDiecézní charita Litoměřice vyhlašuje sbírku na pomoc uprchlíkům. Potřebné věci můžete nosit přímo do sídla Charity.

 

Bližší informace nám podala Marie Haufová, vedoucí Poradny pro uprchlíky a migranty Diecézní charity Litoměřice: „Obrátila se na nás kolegyně ze zařízení pro zajištění cizinců v Bělé pod Bezdězem s prosbou o pomoc. Klienti zařízení by nutně potřebovali:

Zimní bundy - pro děti i pro dospělé, rukavice a čepice - pro děti i pro dospělé, obuv - pro děti i pro dospělé, hygienické potřeby - tekuté i tuhé mýdlo, šampony, sprchové gely, zubní pasty, zubní kartáčky, vložky, pleny, vlhčené ubrousky, papírové kapesníčky, krémy na ruce (indulonu), toaletní papír atd., hračky ale využijí také.

Na základě této žádosti nabídla litoměřická Charita pomoc také Diecézní charitě Brno, která dováží materiální pomoc uprchlíkům do Maďarska, kde v blízkosti srbských hranic vzniklo provizorní tábořiště odkázané na pomoc dobrovolníků a neziskových organizací. Ti uvítají pomoc ve formě malých balených vod (neslazené, neperlivé) max. 0,5 l, přikrývek, spacáků, stanů, sušenek či piškotů, müsli tyčinek, trvanlivého krabicového mléka (nejlépe s plastovým uzávěrem), malých ovocných džusů - max. 0,5 l, batůžků či malých příručních zavazadel, pytlů na odpadky, gumových rukavic a vlhčených ubrousků.

Veškerou uvedenou materiální pomoc mohou lidé nosit na adresu Diecézní charity Litoměřice, Kosmonautů 2022, každý všední den v době od 8:30 do 16:00 hodin. Charita následně vše předá zařízení v Bělé pod Bezdězem a Diecézní charitě Brno.

V případě dotazů se obracejte na Bc. Alenu Holcovou, sociální pracovnici DCH Litoměřice, tel: 416 733 487, 731 557 615, e-mail: alena.holcova@dchltm.cz.

Marie Haufová ke sbírce dodává: „Prosíme o výhradně uvedené věci. Vše ostatní není v současnou chvíli potřeba a vzhledem o mezeným skladovacím kapacitám to ani nebudeme moci přijmout.

Předem děkujeme za Vaši podporu a pomoc, za solidaritu s uprchlíky!