Diecézní charita ukončila sbírku pro uprchlíky

Z tiskové zprávy Edith Kroupové, Diecézní charita Litoměřice 9.října 2015

Diecézní charita ukončila sbírku pro uprchlíkySbírka Diecézní charity Litoměřice na pomoc uprchlíkům je ukončena. Materiální pomoci je prozatím dostatek.

 

Ve čtvrtek 1. října 2015 byla většina vybraných věcí převezena do Bělé pod Bezdězem, kde je zařízení pro zajištění cizinců, které požádalo litoměřickou Charitu o pomoc. Celkem se jednalo o 27 pytlů ošacení, 9 pytlů bot a 12 krabic hraček a výtvarných potřeb pro děti.

Potřeby uprchlíků v Bělé ale nejsou jen materiální, zařízení potřebuje také síly pracovní. O dalších možnostech pomoci jednaly charity působící v litoměřické diecézi spolu s vedením zařízení pro zajištění cizinců v Bělé-Jezové. Ve čtvrtek 8. října začali dobrovolníci Farní charity Česká Lípa společně s farníky z Bělé třídit ošacení v místních skladech a v pondělí 12. října se zapojí do pomoci také pracovníci Oblastní charity České Kamenice, kteří pomohou s nákupy do zařízení. Dalším požadavkem bylo zajistit program pro děti uprchlíků, o což se nyní snaží Diecézní charita Litoměřice společně s charitami z České Lípy, České Kamenice a administrátorem farnosti v Bělé pod Bezdězem, Kamilem Škodou. Další případnou pomoc nabídly také charity z Lovosic, Mostu a Šluknova.

Druhá část sbírky, kde jsou především potraviny, hygienické a spací potřeby, poputuje příští týden do Diecézní charity Brno, která vše využije na okamžitou pomoc uprchlíkům v provizorních evakuačních centrech u státních hranic na území jižní Moravy a v Přijímacím středisku Zastávka u Brna, se kterými spolupracuje. Dále bude doručována do zahraničí především do Maďarska, Srbska a Chorvatska.

Zájemci mohou svou pomoc i nadále nabízet na webových stránkách  www.pomocuprchlikum.charita.cz, a to především ubytování či dobrovolnickou službu.

V případě dotazů se obracejte na Bc. Alenu Holcovou, sociální pracovnici DCH Litoměřice, tel: 416 733 487, 731 557 615, e-mail: alena.holcova@dchltm.cz.

Děkujeme za Vaši podporu a pomoc, za solidaritu s uprchlíky!