Dny evropského dědictví v kostele sv. Bonifáce v Liberci Hanychově

Marie Koscelníková 10.září 2010

Dny evropského dědictví v kostele sv. Bonifáce v Liberci HanychověKostel sv. Bonifáce v Liberci Hanychově je další z církevních památek, které se při Dnech otevřených dveří v rámci Dnů evropského dědictví (European Heritage Days) otevřou široké veřejnosti v sobotu a v neděli 18 a 19. září 2010.

 

V sobotu 18. září budou Dny otevřených dveří v 8.00 hodin zahájeny pětiminutovým vyzváněním.  Po té bude mše svatá. Při ní si přítomní připomenou 91. výročí od posvěcení kostela, 14. 9. 1919 jej vysvětil litoměřický biskup Josef Gross.

V prostorách kostela bude možnost prohlédnout si vystavené ornáty, expozici pojednávající o biskupech litoměřické diecéze a zdokumentování oprav místního kostela.
Komentovaná prohlídka kostela včetně věže bude jako vždy součástí této akce. Z věže kostela vysoké 33 m je výhled na město Liberec, Jizerské hory, Krkonoše a Ještěd.
Od 16.00 hodin bude přednáška na téma Sv. Bonifác, patron našeho kostela. Zajímavostí je možnost nahlédnout do ročníkové práce studentky gymnázia Kateřiny Machové o historii tohoto kostela od roku 1896 do roku 1938, za kterou obdržela cenu České učené společnosti v Praze.


Dny otevřených dveří budou zakončeny v neděli 19. 9 2010 v 18 hodin 32. benefičním koncertem. Na koncertě vystoupí člen Wihanova kvarteta a profesor pražské AMU houslista Leoš Čepický, na klavír ho doprovodí Vilém Valkoun. Můžete se těšit na skladby autorů G. Tartiniho, W. A. Mozarta, A. Dvořáka, J. Wiliamse a F. Kreislera