Do potravinové sbírky se zapojily i charity z Litoměřicka

Edith Kroupová, DCH Litoměřice 1.prosince 2015

Do potravinové sbírky se zapojily i charity z LitoměřickaV sobotu 21. listopadu 2015 se konala národní potravinová sbírka, aktivní účast charit byla vítaná.

 

Diecézní charita Litoměřice společně s Farní charitou Litoměřice a Farní charitou Lovosice sestavily dvaadvacetičlenný tým, který sbíral potraviny v Albertu obchodního centra Chodov na Praze 4. Doslova od osmi do osmi stáli pracovníci, dobrovolníci, ale také dva klienti azylového domu v obchodě a vybírali potraviny pro ty, kteří si je nemohou dovolit koupit.

Podle slov jedné z pracovnic Farní charity Litoměřice, paní Janovcové, byla sbírka velice úspěšná: „Zatím nemáme přesně zváženo, bude to ale něco kolem jedné a půl tuny potravin. Nejde však pouze o množství, ale především o přístup dárců.  Někteří byli opravdu moc milí, dávali i celé košíky a vždy se zajímali, komu tím pomáhají.

Mezi vybranými potravinami byly nejen konzervy, těstoviny a další trvanlivé výrobky, dárci se zaměřovali především na děti a nakupovali dětské výživy nebo sladkosti k blížícímu se Mikuláši.

Potraviny vyžijí charity pro potřebné klienty azylových domů a dalších sociálních služeb.

(Edith Kroupová, DCH Litoměřice)

 

Sbírku organizovala společnost Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy. Jedním z hlavních partnerů projektu byl také obchodní řetězec Albert.

Sbírka probíhala v hypermarketu Albert od 8.00 do 20.00 hodin a zapojilo se do ní celkem 32 zaměstnanců Oblastní charity Most. Chtěla bych poděkovat nejen zaměstnancům Oblastní charity Most, kteří se zapojili ve svém volném čase do sbírky, ale také široké veřejnosti, které není lhostejný osud lidí v nouzi, a podpořili je. Veřejnost darovala 385 kilogramů trvanlivých potravin, které budou rozděleny do různých středisek Oblastní charity Most. Potraviny pomohou těm nejpotřebnějším lidem z Azylových domů, Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi, Nízkoprahového denního centra, Nízkoprahových zařízení pro děti a mládež, Sociálních poraden.

(Martina Babáková, OCH Most)

 

Do

Do sbírky se zapojily i charity z Litoměřicka. Foto: Edith Kroupová