Dobrovolníci z Litoměřic pomáhali uprchlíkům

Edith Kroupová, DCH Litoměřice 19.listopadu 2015

Dobrovolníci z Litoměřic pomáhali uprchlíkůmV týdnu od 9. do 14. listopadu 2015, pomáhal tým dobrovolníků uprchlíkům ve Slovinsku. Dovezli také materiální pomoc.

 

Diecézní charita (DCH) Litoměřice vyslala tým dobrovolníků, kteří pod hlavičkou Diecézní charity Brno pomáhali v táboře na hranicích Slovinska a Rakouska v Šentilj. Dovezli také 25 pytlů potřebného ošacení a několik krabic jídla.

Šentilj je tábor pro 4000 uprchlíků. Mají zde možnost se najíst, vyspat a obléknout. Nikdy se zde však nezdržují dlouho, většinou jen několik hodin a odcházejí. Často směřují do Německa, ale také do Belgie či Švédska a dalších evropských zemí.

Pětičlenný tým pomáhal hlavně při výdeji stravy, v případě potřeby pomohl i v jiných oblastech.

Na to, jak vnímá situaci uprchlíků dobrovolník, jsme se zeptali jednoho z členů týmu - Aleny Holcové, pracovnice DCH Litoměřice: „Pohled na uprchlíky je opravdu smutný. Cestují nejen rodiny s dětmi, ale také staří a nemocní lidé. Na cestách jsou několik dní. V Šentilj se mohou alespoň najíst a vyspat, to je ale spíše výjimečné. Jsem moc ráda, že alespoň tím málem jsem mohla pomoci. Vděk těchto lidí je pro mě dostatečnou odměnou.

 

Tým

Tým dobrovolníků DCH Litoměřice.

Přivezli

Přivezli materiální pomoc.

Výdej

Výdej jídla v uprchlickém táboře.

Foto: Edith Kroupová