Don Bosko navštíví Teplice

Hana Klára Němečková 21.ledna 2013

Don Bosko navštíví TepliceVe dnech 1. - 13. února 2013 bude po České republice putovat socha s ostatky sv. Jana Boska. Světec, Otec a Učitel mládeže, tímto způsobem navštíví jedenáct měst v Čechách a na Moravě. V neděli 3. února jej přivítají Teplice.

 

Pouť relikvie po 130 zemích světa, kam se salesiánské dílo rozšířilo, je součástí tříletých příprav na 200. výročí narození Dona Boska v roce 2015. Socha, která ukrývá světcovo pravé předloktí, k nám připutuje z Belgie. Je 1,6 metru vysoká a váží 275 kilogramů. Z bronzu ji zhotovil italský sochař Mauro Baldessari.

„Don Bosko žije především ve svém díle a v každém člověku, který se v jeho duchu nasazuje pro výchovu dětí a mládeže. Nicméně jeho fyzická blízkost v ostatcích nám může připomenout nejen jeho, ale především Boží lásku, která se zhmotnila v jeho životě, jeho širokém velkodušném otcovském srdci, napsal teplický salesián P. Václav Čunek v teplickém Farním zpravodaji.

 

Program návštěvy Dona Boska v Teplicích 3. února 2013:

  • 9.30 hodin Pontifikální mše svatá

Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně v Teplicích-Trnovanech

Hlavním celebrantem bude biskup Mons. Karel Herbst SDB. V průběhu bohoslužby zazní Proprium k Donu Boskovi v podání teplického vokálně-instrumentálního souboru Collegium Hortensis. Proprium složili pro tuto příležitost dva jeho členové, Jan Zástěra a Martin Budek.

  • 13.00 hodin Možnost modlitby u relikvií Dona Boska

Kostel sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí

  • 15.00 hodin Hudební a divadelní představení mládeže „Zpívání u Dona Boska

Kostel sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí

 

Více na www.sdb.cz.