Encyklika \""Lumen fidei\"" papeže Františka

P. Stanislav Přibyl 6.července 2013

Encyklika \V pátek 5. července 2013 byla zveřejněna encyklika Lumen fidei (Světlo víry), první encyklika papeže Františka.

 

Sám papež František o tomto dokumentu, říká, že vznikla čtyřma rukama. Začal ji totiž psát papež Benedikt XVI., František v jeho práci pokračoval. Encyklika má souvislost s rokem víry, který právě prožíváme.

O blízké publikaci hovořil sám papež František 13. června na setkání s generálním sekretariátem biskupského synodu, kde prohlásil, že „má vyjít encyklika psaná čtyřručně, jak někteří říkají. Odevzdal mi ji papež Benedikt. Je to působivý text. Napíšu v něm, že jsem toto velké dílo obdržel od něho. Udělal ho on a já jsem jej dokončil.“

Český překlad encykliky z pera Milana Glasera je možné číst na stránkách Vatikánského rozhlasu, pro snazší dostupnost přidáváme verzi v PDF a ve formátu MOBI pro čtečky Kindle.

Pro ty, kdo dávají přednost četbě tohoto papežského dokumentu v jednom z oficiálních jazyků, ve kterém byl vydán, mohou si jej stáhnout v angličtině, italštině, francouzštině či němčině.