Františkáni v Liberci-Ruprechticích otevřeli tzv. Dům přijetí

Jana Michálková 21.srpna 2017

 V areálu komunitního centra při klášteře bratří františkánů v Liberci-Ruprechticích byl postaven tzv. Dům přijetí, který bude sloužit pro ty, kteří budou chtít v tichu a modlitbě strávit několik dní. V přízemí jsou tři pokoje pro hosty, v patře pak nová kaple stigmatizace sv. Františka z Assisi. Dnes (v pondělí 21. srpna 2017) tento objekt spolu s kaplí požehnal a nový oltář posvětil litoměřický biskup Jan Baxant.

Slavnosti se účastnil P. Alan Brzyski OFM, polský provinciál františkánů z Wrocławi, který předsedal severoslovanské konferenci (pro Polsko, ČR, Slovensko, Bělorusko a Ukrajinu), a spolubratři-františkáni z Prahy, Brna, ale i sestry františkánky působící v Liberci. Mezi hosty byl i český výtvarník Milivoj Husák, autor návrhu interiéru kaple.

Mons. Jan Baxant řekl: „My, kteří budeme teď tuto kapli používat a budeme v ní čerpat, abychom stejně jako sv. František, který byl skrze stigmata identifikován s Ježíšem Kristem, nebál se ran a nestyděl se za ně, abychom se i my dokázali identifikovat s lidmi zraněnými, s lidmi, kteří mají rány na duši, a abychom je chápali, s nimi spolucítili a jim pomáhali jejich rány léčit.“

Dům přijetí v Liberci-Ruprechticích vznikal od září 2016 z darů od františkánů z Polska, Německa a Rakouska. 

Fotogalerii ze slavnosti si můžete prohlédnout zde.