Generální vikář P. Stanislav Přibyl se setkal s Madeleine Albright

Jana Michálková 23.července 2012

Generální vikář P. Stanislav Přibyl se setkal s Madeleine AlbrightBývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albright navštívila v neděli 22. července 2012 v doprovodu litoměřického senátora Alexandra Vondry Terezín a Litoměřice. Během této návštěvy se s ní rovněž setkal generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl CSsR.

 

 

Madeleine Albright navštívila Litoměřicko na pozvání senátora Vondry. Na Národním hřbitově Památníku Terezín položila květiny, pro terezínské Muzeum Křišťálový dotek poskytla otisk své dlaně, podle něhož český sklář Jan Huňát vytvoří otisk v křišťálovém skle. Ten se stane součástí ojedinělé sbírky takto vytvořených otisků dlaní významných českých i světových osobností a bude v tomto muzeu vystaven vedle „křišťálového doteku prezidenta Václava Havla a zachránce židovských dětí z II. světové války sira Nicholase Wintona.

V Litoměřicích pak Madeleine Albright poobědvala s pozvanými hosty. Setkání se rovněž účastnil generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl CSsR, kterému zde bývalá americká ministryně podepsala na památku svoji knihu.