Hasičské slavnosti Litoměřice 2017: Floriánská mše

Jana Michálková 7.června 2017

Každé tři roky se do Litoměřic sjedou dobrovolní hasiči z celé České republiky se svou historickou technikou. Letos se jejich setkání koná ve dnech 9. – 10. června. Součástí této akce, kam míří i mnohé sbory dobrovolných hasičů ze zahraničí, významní hosté z oblasti politického a společenského života a při které pomáhají také profesionální hasiči, vojáci Armády ČR i policisté Policie ČR, je i mše svatá.

U příležitosti Hasičských slavností Litoměřice 2017 se bude v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích konat již tradiční floriánská mše, jejímž hlavním celebrantem bude probošt litoměřické katedrální kapituly, prelát Jiří Hladík O.Cr. Sloužit ji bude za všechny hasiče, živé i zahynuvší při výkonu služby, jejich rodiny a naši zem. Hasiči ji chápou jako poděkování za ochranu a Boží pomoc ve službě. Po dlouhém dni prožitém na litoměřickém výstavišti na ni přicházejí v historických uniformách a s historickými prapory.

Dovolujeme si pozvat všechny příznivce hasičských tradic i ty, kteří ctí heslo  „Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci“, aby s námi oslavili tento hasičský svátek na floriánské mši.

Alena Pelikánová, Sdružení pro obnovu hasičských tradic, z.s. - pořadatel Hasičských slavností Litoměřice


Hasičských slavností se zúčastní také litoměřický biskup Mons. Jan Baxant, generální vikář Mons. Martin Davídek a v sobotu 10. června také Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský a primas český.

Více informací naleznete na www.hasicsketradice.cz

Plakát: Hasičské slavnosti Litoměřice 2017