Hejtmanka Ústeckého kraje děkuje katolické církvi za pomoc lidem postiženým povodní

Jana Michálková 31.srpna 2010

Hejtmanka Ústeckého kraje děkuje katolické církvi za pomoc lidem postiženým povodníHejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová zaslala v těchto dnech dopis generálnímu vikáři litoměřické diecéze P. Stanislavu Přibylovi CSsR, v němž děkuje za pomoc, kterou katolická církev poskytla lidem v oblastech postižených povodní.

„Chci Vás ujistit, že jsme si dobře vědomi toho, jakou důležitou funkci ve společnosti zastáváte. Víme, že Vaše práce nespočívá jen v duchovní službě, ale především v pomoci druhým, píše v dopise.

Hejtmanka ocenila, že katolická církev prokázala v mnoha těžkých situacích, že jí osud bližních není lhostejný, a podala potřebným pomocnou ruku.  „Velmi si vážím toho, že jste ihned zareagovali otevřením svých budov lidem, kterým velká voda vzala střechu nad hlavou, organizováním charitativní činnosti a mnoha dalšími nezbytnými věcmi. Za sebe i za ostatní občany z postižených oblastí děkujeme katolické církvi nejen za velkorysé finanční dary, ale také za její angažovanost a osobní zájem, uvedla.

Dopis hejtmanky je odpovědí na poděkování generálního vikáře, který v minulých dnech jménem litoměřického biskupa Mons. Jana Baxanta a jménem svým poděkoval hejtmanům Ústeckého a Libereckého kraje za vše, co vykonali a vykonávají pro zmírnění následků bleskové povodně, která v srpnu postihla severní Čechy.