Humanitární sklad Diecézní charity Litoměřice byl zprovozněn

Jana Michálková, s využitím zprávy E. Kroupové, Diecézní charita Litoměřice 6.června 2013

Humanitární sklad Diecézní charity Litoměřice byl zprovozněnAktualizováno. Humanitární sklad Diecézní charity Litoměřice pro obce postižené povodní je v provozu. Nachází se v prostorách kostela sv. Ludmily v Litoměřicích. Lidé sem mohou přinášet materiální pomoc od pondělí do pátku. Nově i v sobotu a neděli.

 

Humanitární sklad Diecézní charity Litoměřice pro obce postižené povodní byl ve středu 5. června 2013 zprovozněn. Nachází se v prostorách kostela sv. Ludmily v Litoměřicích, který pro tyto účely dala charitě dočasně k dispozici na podnět generálního vikáře litoměřické diecéze P. Stanislava Přibyla Římskokatolická farnost - děkanství u Všech Svatých v Litoměřicích.

Lidé mohou do skladu přinášet materiální prostředky na pomoc lidem postiženým povodní: úklidové a čisticí prostředky (gumové rukavice, kbelíky, hadry, smetáky, kolíčky, prádelní šňůry... ), nářadí (kolečka, lopaty, krumpáče...), desinfekční prostředky, přikrývky, světelné zdroje na baterie, svíčky a zápalky apod.  Sklad prostředky pouze shromažďuje, vydávány budou na základě požadavků starostů konkrétních obcí. Diecézní charita a Farní charita Litoměřice je pak budou dále distribuovat do příslušných obcí.

Starostové již byli o skladu informováni.

Aktuální nabídka skladu a požadavky jsou uvedeny na webových stránkách Diecézní charity Litoměřice www.dchltm.cz.

 

Adresa skladu: Kostel sv. Ludmily, Kapucínské náměstí, Litoměřice

Provozní doba: po-pá, 8.00 - 16.00 hodin

Kontaktní osoba: Adéla Trochtová, tel.: 603 175 785

 

Změna provozní doby skladu

Humanitární sklad DCH Litoměřice bude otevřen také v sobotu 8. června od 8.00 - 13.00 hodin  a v neděli 9. června od 13.00 do 16.00 hodin. Celý následující týden pak od 7.00  do 17.00 hodin.

Zdroj: www.dchltm.cz