Jan Baxant navštívil Zlatou Olešnici

Martin Flosman 27.října 2010

Jan Baxant navštívil Zlatou OlešniciU příležitosti oslavy pátého výročí otevření nově vybudované budovy sokolovny a obecního úřadu ve Zlaté Olešnici navštívil v sobotu 23. října litoměřický biskup Mons. Jan Baxant tuto obec v Jizerských horách a požehnal obecní prapor.

Stará sokolovna ve Zlaté Olešnici byla v noci z 8. na 9. listopadu 2003 naprosto zničena požárem. Na místě spáleniště byl vybudován nový objekt, který kromě víceúčelového sálu - tělocvičny poskytuje prostory také pro kanceláře obecního úřadu, knihovnu, ordinaci a restauraci s barem. Budovu se podařilo pro veřejnost opět otevřít v roce 2005. Celková rekonstrukce si vyžádala investici cca 37 mil. Kč. Tím obec opět získala kvalitní zázemí pro pořádání kulturních a sportovních akcí.

U příležitosti pátého výročí jejího znovuotevření navštívil obec Zlatá Olešnice litoměřický biskup Mons. Jan Baxant. Průvodkyní mu byla odstupující starostka paní Věra Hovorková. Součástí programu byla mimo jiné také ukázka dovedností mladých hasičů ze Zlaté Olešnice a z Příchovic, vystoupení pěveckého sboru MŠ a ZŠ Zlatá Olešnice, ukázky aerobního cvičení, výstavka historických fotografií a obecních kronik a prezentace jednotlivých organizací působících v obci. V průběhu oslav litoměřický biskup požehnal obecní prapor.