Jarní prázdniny v Příchovicích

Jana Michálková 3.února 2015

Jarní prázdniny v PříchovicíchCentrum života mládeže Křižovatka zve mladé lidi v období jarních prázdnin do Příchovic. Připravena je pro ně řada aktivit.

 

Zdejší pobyt má rodinné parametry, mladí tu pracují na společném díle. Centrum funguje v osvědčeném a mnoha lety prověřeném řádu a programu: společná snídaně, slovo na den, pak rozdělení do zájmových skupinek - úklid fary, kostela a jejich okolí, příprava dřeva na topení, příprava jídla, skupinové sporty a aktivity, soutěže a hry, tvořivé dílny. Každý den mše svatá, témátka, katecheze, možnosti svátosti smíření, čas na rozjímání, zpověď...  „Vše, co tu děláme, je jen prostředek k tomu, abychom mohli být spolu a mohli žít ve společenství s Bohem, dodává k tomu pater Jozef Kadlic, vedoucí centra.

Kapacita fary je podle jeho slov v podstatě neomezená. O jarních prázdninách sem přijíždí mládež zhruba ve věku 12 až 25 let. „Program přizpůsobujeme jejich věku, říká otec Jozef. „Zájemci mohou přijet i bez předchozího ohlášení. Příspěvek na pobyt je dobrovolný. Přijet může i ten, kdo nemá dost peněz.

Příchovice jsou poutním místem mládeže už 35 let. Přijíždějí sem mladí z celé republiky. Centrum pro ně připravuje prázdninové pobyty, víkendové akce, setkání animátorů, teen víkendy, víkendy pro 20+, jednorázové a další akce v průběhu celého roku.

V nejbližší době to jsou jarní prázdniny od 2. 2. do 15. 3., klasický příchovický víkend s animátory od 6. do 8. 2., víkend pro 20+ od 20. do 22. 3., klasický příchovický víkend od 27. do 29. 3. a Velikonoce od 1. do 6. 4.

Bližší informace naleznete na www.krizovatka.signaly.cz