Jubileum Fatimy: 100 let od zjevení Panny Marie Fatimské

Jana Michálková 15.května 2017

Letos si připomínáme 100 let od zjevení Panny Marie Fatimské. Slavení Jubilea Fatimy probíhá od května do října, především v hlavních dnech zjevení Panny Marie ve Fatimě před sto lety v roce 1917, a to vždy každého 13. v měsíci. Základní informace najdete na stránkách www.fatima2017.cz, kde jsou postupně doplňovány a aktualizovány.

Oslavy jubilea ve farnostech, komunitách

Národní pouť do Fatimy 2017

Putování sochy Panny Marie Fatimské: V litoměřické katedrále sv. Štěpána bude milostná socha Panny Marie Fatimské dovezená z Portugalska, přímo z místa zjevení, vystavena 22. září 2017.


Poselství Fatimy. V srdci dvacátého století

V deníku L’Osservatore Romano přibližuje kardinál Giovanni Battista Re význam fatimského tajemství. Text kardinála zveřejněný v plném znění najdete zde (TS ČBK).


Papež František svatořečil Franciska a Jacintu Martoovy

V portugalské Fatimě byli v sobotu 13. května 2017 papežem Františkem prohlášeni za svaté Francisco a Jacinta Martoovi, dva ze tří pasáčků, kterým se před 100 lety v portugalské Fatimě zjevila Panna Maria. Svatý otec tak oslavil stoleté výročí prvního setkání Kristovy matky s trojicí zdejších dětí. Text naleznete zde (TS ČBK).