Kněžský den v Litoměřicích

Martin Flosman 28.října 2011

Kněžský den v LitoměřicíchVe čtvrtek 27. října 2011 proběhl v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích kněžský den, při kterém se setkalo na sedmdesát kněží a jáhnů litoměřické diecéze. Tématem kněžského dne byla Nová evangelizace.

 

Po úvodním přivítání Mons. Jana Baxanta pronesl duchovní slovo generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl CSsR. Ve své promluvě představil život a působení českého světce sv. Klementa Maria Hofbauera a poukázal na metody evangelizace a pastorace a na souvislosti mezi jeho a dnešní dobou.

Hlavním hostem kněžského dne byl emeritní arcibiskup pražský kardinál Miloslav Vlk, který pronesl ústřední přednášku na téma Nová evangelizace. Na ni pak přítomní kněží reagovali v následné diskusi.

Po společném obědě pokračoval kněžský den setkáním s oběma představiteli litoměřické diecéze. Generální vikář informoval přítomné duchovní o aktuálně probíhajících jednáních o majetkovém narovnání vztahů mezi státem a církvemi a zmírnění některých majetkových křivd způsobených církvím a náboženským společnostem v době nesvobody. S litoměřickým biskupem pak v následné diskusi odpovídali na dotazy kněží a nastínili některé možnosti ekonomického fungování diecéze po dokončené odluce církve od státu.

 

k3.JPG

Foto Jakub Myšička