Koledníci přijdou. Možná jen ONLINE.

Milena Davídková 12.prosince 2020

127055 

Koledníci přijdou. Možná jen ONLINE.

Začátek roku patří již tradičně charitní Tříkrálové sbírce. Nejinak to bude i v roce příštím. S ohledem na situaci spojenou s onemocněním covid-19 není možné určit, jak přesně bude sbírka probíhat. Jedno je však jisté: Tříkrálová sbírka bude! Příští ročník bude navíc prodloužen. Koledování bude probíhat od 1. do 24. ledna 2021.

V současné době vrcholí přípravy. Pečetí se kasičky, kompletují kostýmy, křídy jsou nachystány k posvěcení. „Pevně věříme, že budeme moci vyjít do ulic a v této těžké době duchovně podpořit naše spoluobčany. Vzhledem k dlouhodobé tradici mnoho lidí koledníky očekává, má pro ně připravené cukroví a koleda je pro ně doslova potěšením. Tříkrálová sbírka bude samozřejmě probíhat v souladu s vládními nařízeními a pokyny krajské hygienické stanice,“ říká koordinátorka Tříkrálové sbírky Diecézní charity Litoměřice Šárka Hájková.

Novinkou pro letošní rok je ONLINE koleda. Ta bude probíhat na webových stránkách sbírky www.trikralovasbirka.cz. „Zde se pokusíme návštěvníkům zprostředkovat stejný zážitek, jako když koledníci zazvoní u jejich dveří. Proběhne koleda, dárci budou moci přispět libovolnou částkou a přijmout požehnání“, přibližuje virtuální verzi Eva Hadašová, pracovnice Diecézní charity Litoměřice.

V minulosti byly z Tříkrálové sbírky podpořeny projekty v Česku i zahraničí. Diecézní charita Litoměřice podporuje například přímou pomoc rodinám s handicapovanými dětmi, lidem v hmotné nouzi, Domov na Dómském pahorku v Litoměřicích či zdejší hospic sv. Štěpána. Diecézní charita Litoměřice podporuje i dva projekty v Mongolsku podporující děti z chudých rodin.

Na závěr Hadašová dodává: „Doufáme, že v lednu budeme ve městech a obcích potkávat tři krále, kteří na dveře Vašeho domu budou moci napsat požehnání K+M+B+ Christus mansionem benedicat: Kristus požehnej tomuto domu.“

Eva Hadašová, PR Diecézní charity Litoměřice
(Tisková zpráva ze dne 11. 12. 2020)