Konference o sakrálních památkách

Kristýna Solničková 19.listopadu 2013

Konference o sakrálních památkáchVe středu 4. prosince 2013 proběhne v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě konference o sakrálních památkách na téma Zvýšení atraktivity církevních památek pro místní komunity.

 

Konference je pořádána v rámci projektu THETRIS (THEmatic Transnational church Route development with the Involvement of local Society), který je spolufinancován Evropskou unií z Operačního programu Nadnárodní spolupráce Střední Evropa a z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF).

V rámci programu konference vystoupí rovněž Mgr. Klára Mágrová, projektová manažerka Římskokatolické farnosti - děkanství Rumburk, s příspěvkem „Loreta Rumburk - příklad oživení památky a Ing. Kristýna Solničková, MBA, projektová manažerka Biskupství litoměřického, s příspěvkem „Kostel, místo setkávání. V rámci této prezentace budou představeny projekty probíhající na území litoměřické diecéze - Noc kostelů, Křesťanské Vánoce a Za varhanami kostelů litoměřické diecéze.

Více informací a kompletní program naleznete na těchto stránkách: http://akce.ceskesvycarsko.cz/cs/kurz-seminar/konference-zvyseni-atraktivity-cirkevnich-pamatek-pro-mistni-komunity