Krátké ohlédnutí za Nocí kostelů

Kristýna Solničková 6.června 2015

Krátké ohlédnutí za Nocí kostelůV minulém týdnu proběhl po celé České republice další úspěšný ročník Noci kostelů. Přinášíme vám tedy její aktualizované výsledky za litoměřickou diecézi.

 

Noc kostelů byla úspěšná, plná zajímavých setkání a atmosféra báječná. To jsou nejčastější slova přicházející ze všech koutů diecéze. Programy naplněné hudbou, zajímavostmi, hrami pro děti, rozhovory a samozřejmě také modlitbami a tichým rozjímáním návštěvníci hodnotili velmi pozitivně a s nadšením zavítali během celého večera i na několik míst.

Akce opět naplnila své cíle, především se stala místem setkání tisíců lidí. Příchozí často využili možnost popovídat si s pořadateli a mnozí byli překvapeni krásou prostor i těch kostelů, jejichž stav není příliš dobrý. Ohlasy návštěvníků jsou pro pořadatele vždy velmi motivující a těší nás, že spokojenost z milých setkání a zážitků je oboustranná.

Úspěšnost letošní Noci kostelů dokládá také počet návštěvnických vstupů. V tuto chvíli jsou známa čísla za 123 zapojených objektů, což je 60,9 procent z celkového počtu přihlášených. Na základě zkušeností z předchozích let odhadujeme, že konečný počet návštěvnických vstupů se bude pohybovat kolem 31 tisíc.

Prosíme tímto všechny pořadatele, kteří nám ještě zprávu o průběhu Noci kostelů neposkytli, o zaslání informace alespoň o počtu vstupů na solnickova@dltm.cz

Děkujeme všem, kdo Noc kostelů navštívili, za mnoho krásný zážitků a příjemných setkání. Pořadatelům se tak dostalo velké inspirace a povzbuzení.

Poděkování patří také těm, jež letošní Noc kostelů připravili - dobrovolníkům a duchovním, bez jejichž nadšení, ochoty otevřít (nejen) kostely, připravit programy a celou akci zajistit by nebylo možné ji uskutečnit.

Dokumentace o tom, jak probíhala Noc kostelů na různých místech litoměřické diecéze, bude průběžně doplňována na http://www.dltm.cz/noc-kostelu-2015-1

Budeme velmi rádi, podělíte-li se s námi o to, jaká byla Vaše Noc kostelů. Napište nám na adresu zdislava@dltm.cz

 

Počty návštěvnických vstupů k 5. 6. 2015.pdf