Křížové cesty v České televizi

Jana Michálková, s využitím textu Mgr. Kláry Mágrové, ŘKF-děkanství Rumburk 25.března 2014

Křížové cesty v České televiziČeská televize odvysílá v neděli 30. března 2014 televizní dokument „Křížové cesty“. S průvodcem pořadu můžete navštívit křížové cesty v Temném Dole, na Šluknovsku a Kalvárii na Ostrém u Úštěka.

 

Česká televize bude v období před Velikonocemi vysílat několikadílný cyklus nazvaný Křížové cesty. V dokumentu, který uvede v neděli 30. března 2014 od 15.05 hodin na ČT2, můžete navštívit křížové cesty v Temném Dole, na Šluknovsku a Kalvárii na Ostrém u Úštěka. Třicetiminutovým pořadem provází teolog a pedagog Aleš Roleček.

V repríze můžete pořad sledovat v pondělí 31. března v 11.15 hodin nebo ve středu 2. dubna po půlnoci - od 2.10 hodin.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10718594374-krizove-cesty/

 

Jak uvedla Klára Mágrová, projektová manažerka Římskokatolické farnosti - děkanství Rumburk, režisérka Světlana Lazarová točila první díl z čtyřdílného cyklu loni na podzim mj. v poutní kapli Svatých schodů v Loretě Rumburk a dále na křížové cestě ve Šluknově, Starých Křečanech, Rumburku a Jiřetíně pod Jedlovou.

„Svým vysokým počtem i uměleckým zpracováním představují křížové cesty ze Šluknovska fenomén české krajiny. Vybudovány byly v průběhu 18. až 20. století. Stálá expozice o historii a současnosti čtrnácti křížových cest Šluknovska je od roku 2013 k vidění ve vstupní budově Lorety Rumburk, zve všechny zájemce k návštěvě.

 

Rumburk_křížová

Křížová cesta a kaple sv. Jana Křtitele v Rumburku. Foto Jiří Stejskal

 

Snímek nahoře - pohled na křížovou cestu a kaple na Kalvárii na Ostrém u Ústěka. Foto Karel Pech

Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant povede i v letošním roce na Velký pátek (18. dubna 2014) pobožnost křížové cesty na Kalvárii na Ostrém. Začátek je v 10.00 hodin. Jste srdečně zváni.