Litoměřice: Otevřené kostely s bonusem

Jana Michálková 3.srpna 2016

Litoměřice: Otevřené kostely s bonusemZveme vás k návštěvě církevních památek v Litoměřicích. Až do 25. září 2016 je zpřístupněn okruh po vybraných objektech se školenými průvodci. Bonusem jsou ochutnávky piva v biskupském pivovaru.

 

Okruh církevních památek v Litoměřicích nabízí návštěvníkům šest zajímavých zastávek. Těmi jsou katedrála sv. Štěpána, kostel Zvěstování Panny Marie, kostel Všech svatých a kostel sv. Jakuba. Dále zahrnuje i známou vyhlídku Kalich na Mírovém náměstí a blízké Diecézní muzeum. „Po absolvování alespoň poloviny okruhu je možné pokračovat za zaslouženou odměnou do Biskupského pivovaru U sv. Štěpána v Komenského ulici a vychutnat si svou třetinku piva k hlavnímu jídlu z denní nabídky nebo menu, pro děti je připravena varianta rozlévané limonády, říká Luděk Jirman, ředitel obecně prospěšné společnosti Destinační agentura České středohoří, která ve spolupráci se správci jednotlivých památek, Centrem cestovního ruchu Litoměřice a za podpory Biskupství litoměřického novinku připravila.

Průvodci vám budou studenti bakalářského a magisterského studia dějin umění Ústavu pro dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Na svou roli se připravovali v rámci kurzu Úvodu do památkové péče, kde je kladen důraz i na prezentaci kulturního dědictví. Odborného zpracování, tedy sylabů a přípravy komentovaných prohlídek, se ujali pedagogové Ústavu pro dějiny umění Petr Macek a Michaela Ottová.

Vybrané objekty jsou přístupné zdarma po předložení voucherů, do nichž návštěvníci sbírají razítka. Dospělí za vouchery zaplatí 120 Kč, děti od 6 do 15 let 60 Kč, studenti, senioři, majitelé ZTP a ZTP/P 90 Kč. Zakoupit je lze v informačních centrech na Mírovém náměstí a hradě, ve věži u katedrály, v Hostelu U sv. Štěpána a v Severočeské galerii výtvarného umění.

 

Objekty jsou zpřístupněny v této době:

Informační centrum, květen - září denně 9.00 - 18.00 hod., prodej voucherů, Kalich (provozuje infocentrum)

Kostel Zvěstování Panny Marie, út - ne 11.00 - 17.00 hod. (provozuje galerie)

Diecézní muzeum, út - ne 9.00 - 16.00 hod., (provozuje galerie)

Katedrála sv. Štěpána, út - ne 10.00 - 17.30 hod., prodej voucherů (průvodce - student)

Kostel Všech svatých, út - ne 10.00 - 17.30 hod., prodej voucherů (průvodce - student)

Kostel sv. Jakuba, út - ne 10.00 - 17.30 hod., prodej voucherů (průvodce - student)

 

Foto: Jana Michálková